כוחו של צילום - זריחת כדור הארץלצילומים יש השפעה עצומה על אנשים, חברות, מדינות ועל כלל האנושות.


כיוון שהתחביב העיקרי שלי הוא אסטרונומיה, אספר לכם הפעם על צילום ששינה את השקפת האנושות על כדור הארץ. הצילום נקרא “Earth Rise” (זריחת כדור הארץ). התמונה צולמה ב-24/12/1968 (חג המולד) במשימת אפולו 8 (המשימה המאויישת הראשונה שנכנסה למסלול הקפה סביב הירח) ונחשבת לצילום המשפיע ביותר מכל צילומי הנוף שצולמו מעולם!


וזה תמליל השיחה בין האסטרונאוטים לפני הצילום:

Anders: “Oh my God! Look at that picture over there! There's the Earth coming up. Wow, is that pretty.” Borman: “Hey, don't take that, it's not scheduled.” (joking) Anders: (laughs) “You got a color film, Jim? Hand me that roll of color quick, would you...” Lovell: “Oh man, that's great!”


הצילום הזה לא היה חלק מהמשימות שניתנו ע"י NASA וצולם ספונטנית ברגע של התלהבות. במשך שנים ניטש ויכוח למי מהאסטרונאוטים – William Anders (ביל אנדרס) או Frank Borman (פרנק באומן)- יש זכות ראשונים על הצילום ההסטורי, עד שבדיקת סרטי הצילום של השניים הוכיחה שבאומן צילם ראשון צילום אחד שחור-לבן ולאחריו צילם אנדרס שני צילומים צבעוניים.


בשידור טלוויזיה ישיר מהחללית ב-24/12/1968 אמר אנדרס: "אנו מתקרבים כעת לזריחת הירח, ולכל האנשים מאחור על כדור הארץ, לצוות אפולו 8 יש מסר שאנחנו רוצים להעביר אליכם: "בראשית ברא אלוהים את השמים ואת הארץ..." והאסטרונאוטים הקריאו את עשרת הפסוקים הראשונים של ספר בראשית. בשנת 1969 פירסמה רשות הדואר האמריקאי בול הנושא את הצילום, עם הטקסט "In the beginning God…".שלכם, מיכל#סריקה #צילומים #תמונות #אלבומים #נגטיבים #שקופיות #חלל #כדור_הארץ #ירח #אפולו #אסטרונאוט #NASA #הסטוריה